Domů

Menu

Veletrh Sběratel: kdy a kde se výstava koná | Aukce a Bazar mTrh.cz

Veletrh Sběratel se koná každý rok v Praze. A má za sebou již dvacetiletou historii. Setkají se zde sběratelé z celé Evropy. Prim hrají filatelisté, sběratelé poštovních známek. Filatelie je královnou výstavy a nelze předpokládat, že by jiný sběratelský obor převzal tuto hlavní roli. Očekávejte obrovské množství návštěvníků nejen z Česka, Polska, Maďarska, Rakouska a Německa. Každoročně si na výstavu najdou cestu sběratelé z celé Evropy. Zda se zajímáte o známky, bankovky, medaile, mince nebo staré fotografie není podtstné. Na výstavě zcela jistě najdete zajímavé sběratelské předměty, které můžete obdivovat. Pochlubit se svými sběratelskými předměty přijdou nejen sběratelé, ale i obchodníci a oficiální zástupci jednotlivých sběratelských organizací.

Prodávej a Nakupuj sběratelské předměty v aukci ZDE

Kdy se bude konat sběratelský veletrh Sběratel ?

V tomto roce proběhnou dva veletrhy Sběratel. První výstav se koná na jaře ve dnech od 27. do 28. března. Termín pátek a sobota v posledním týdnu měsíce března. A hlavní druhá sběratelská výstava proběhne na podzim ve dnech od 11. do 12. září. Tedy pátek a sobota druhý týden měsíce září.

Sběratelský rozcestník: více než 100 zatříděných dokazů ZDE

Kde se bude konat veletrh Sběratel ?

Veletrh Sběratel se koná v Praze. Jarní část výstavy je realizována v budovách hotelu Olympik a v budově Olympik Congress Praha. Budovy jsou vzdálené nedaleko od sebe. Podzimní sběratelská výstava se koná, jako již tradičně, na výstavišti PVA Expo v Praze Letňanech. Adresy a základní mapky vidíte na obrázku níže.

Veletrh Sběratel, Praha, Hotel Olympik

Adresa hotelu Olympik:

Sokolovská 138, 186 76 Praha 8-Invalidovna

mapa-hotel Olympik-veletrh-Sberatel

plánek výstaviště PVA Expo,veletrh Sběratel, Praha Letňany

Výstaviště PVA Expo Praha – Letňany

Adresa výstaviště:

Beranových 667, 199 00 Praha 9 – Letňany

mapa-výstaviště-veletrh-Sběratel-PVA Expo

Kdo bude na veletrhu Sběratel vystavovat ?

Na výstavišti najdete mnoho známých sběratelů všech oborů, aukční domy a obchodníky. Největší zastoupení mají české a slovenské firmy. Namátkou vybíráme: POŠTOVNÍ MUZEUM, ANTIK KUREŠ, ANTIUM AURUM s.r.o., AUKČNÝ DOM MACHO & CHLAPOVIČ, A.S., ČASOPIS FILATELIE, ČESKÁ MINCOVNA, A.S., DURCHÁNEK JAROMÍR – FIPA, FILATELIE FLAŠKA, FILATELIE KLIM, MERKUR-REVUE s.r.o., SVAZ ČESKÝCH FILATELISTŮ a mnoho mnoho dalších. Účastnit se budou vystavovatelé z Německa, Rakouska, Polska a dokonce i z Japonska nebo USA a dalších zemí. Například: STEERMAN JAMES, WACOWSKI JANUSZ, UFFICIO FILATELICO E NUMISMATICO SAN MARINO, SINKO ATTILA, PRINZ VERLAG GmbH, PHILASEARCH.COM GmbH, MÜNZEN WOCHE GmbH, MUNTHANDEL DUCAAT, HIROSE HENRY /JPN/. Zcela jistě najdete zajímavé sběratelské předměty, které lze naživo vidět právě jen na Veletrhu Sběratel.

bankovka-rok1902

Zde představení několika zajímavých vystavovatelů.

Svaz českých filatelistů, z. s.

Svaz českých filatelistů

Praha, Česká republika

Svaz českých filatelistů, SFČ sdružuje 300 filatelistických klubů a odborných společností z celé České republiky. Svaz je zakládajícím členem FIP – Mezinárodní filatelistická federace i FEPA - Federace evropských filatelistických asociací. Hlavním předmětem je rozvoj filatelie v České republice. Aktivně působí směrem k mladým filatelistům. Jednotlivé filatelistické kluby pořádají schůzky a burzy. Členem se může stát každý, kdo má zájem o pravidelná setkání a výměnu informací z oboru filatelie. Na webových stránkách svazu najdete seznam filatelistických klubů.

Členství umožňuje: pravidelná setkání v rámci filatelistického klubu, výměnu filatelistického materiálu a informace o konaných burzách, odborné filatelistické přednášky a schůzky, seznámení se s novými lidmi, kteří se zajímají o filatelii. Prohlubování znalostí z filatelistického oboru. Možnost účastnit se nabídkových aukcí a získat tím snadněji a levněji nové známky do sbírky. Možnost zapůjčení odborné literatury. SFČ pořádá nejen burzy ale i výstavy. Můžete se zapojit a být součástí týmu pořádající filatelistickou výstavu na krajské nebo i na mezinárodní úrovni. Po získání zkušeností a složení zkoušek se lze stát členem filatelistických komisí, nebo i znalcem v oboru filatelie.

SFČ poskytuje svým členům bezplatnou poradenskou a znaleckou službu. Cílem je podporovat rozvoj filatelie v České republice.

bankovka-rok1961
Česká numismatická společnost

Česká numismatická společnost

Praha-Vršovice, Česká republika

Česká numismatická společnost, ČNS je dobrovolná nezisková organizace podporující rozvoj sběratelského oboru numismatika.

Organizace zabývající se numismatikou, notafilií a faleristikou. Sdružuje nejen sběratele, ale i vědecké pracovníky. V rámci své činnosti pořádá výměnné schůzky, přednášky, burzy, aukce, výstavy a semináře. Některé organizované aukce jsou neveřejné, tedy jen pro členy.

Pořádá přednášky, vydává odbornou literaturu a a podílí se na vydávání pamětních ražeb. Členem ČNS se může stát kdokoli starší 18 let, se zájmem o numismatiku. Podmínkou je zavázat se k dodržování stanov a sběratelské etiky.

bankovka-5000
Časopis Filatelie

Časopis Filatelie

Praha 1, Česká republika

Měsíčník Filatelie je nejstarším filatelistickým časopisem u nás. Počátky má již v 19 soletí, ale nepřetržitě vychází od roku 1951. Časopis se věnuje především československé a české filatelii. Tedy poštovním známkám, celinám, historii a námětové filatelii. Samozřejmě se zabývá i filatelií jednotlivých států světa. Časopis je vydáván v rámci Klubu Filatelie. Nelze ho tedy volně koupit, lze pouze předplatit a dostávat každý měsíc poštou.

Časopis filatelie patří do skupiny: aukce Profil a nakladatelství Pofis. Především aukce Profil je mezinárodně známou filatelistickou aukcí konanou každý rok na podzim.

Klub sběratelů kuriozit

Klub sběratelů kuriozit

Praha, Česká republika

Klub sběratelů kuriozit má počátky v roce 1965. Specializuje se na netradiční sběratelské předměty a kuriozity. Klub vydává vlastní časopis, který vychází každé tři měsíce. Klub pořádá každý rok akci Sběratelství na které se hodnotí jednotlivé sbírky. Vítězové jednotlivých kategorií získají ocenění a a jsou zapsáni jako držitelé pozoruhodné sbírky. Snahou klubu je mít ve svých řadách sběratele ze všech oborů.

Sběratelská setkání klubu navštěvují pravidelně tisíce návštěvníků.

Česká mincovna

Česká mincovna

Praha, Česká republika

Jako jediná v Česku je mincovna pověřená razit oficiální české oběživo – platné české mince. Kromě ražby běžného oběživa, mincovna razí i pamětní mince nebo zakázkové ražby. V oficiálním obchodě lze zakoupit investiční zlato a stříbro, platinu nebo palladium. Pro zajímavost: zlaté mince jsou osvobozené od DPH.

Mincovna razí také sběratelské mince - emise ze zlata a stříbra. Na veletrhu Sběratel uvidíte celé ročníky ražených mincí v posledních letech. Zajímavostí jsou mince ražené ke zvláštním událostem, např ke dni svatého Valentýna.

Každý sběratel se zájmem o mince zná Českou mincovnu. A mnoho z nich , je registrovaných v klubu ČM /Česká mincovna/, a tím získává možnost objednávat nové ražby s předstihem, přednostně a za výhodnější cenu.

pohlednice

Jaké sběratelské akce jsou připravené pro výstavu Sběratel ?

Jako již tradičně si můžete bezplatně nechat ocenit svoji vlastní sběratelské předměty nebo i ryzost zlatých předmětů. Ať to jsou poštovní známky, papírová platidla, mince a nebo zlatý řetízek. Budou přítomni znalci všech sběratelských oborů. Nebudou chybět zástupci Svazu českých filatelistů nebo České numismatické společnosti. Zástupce puncovního úřadu, nebo znalec telefoních karet pan Luboš Slezák. Nebudou chybět ani zástupci klubu kuriozit. Pokud si myslíte, že vlastníte opravdovou kuriozitu, můžete požádat zdarma o ocenění.

Nebude chybět bohatý doprovodný program. Na jarní výstavě proběhne představení poštovní známky veletrhu Sběratel s názvem „Staň se sběratelem i ty!“. Zároveň s představením známky můžete potkat jejího autora výtvarníka pana Romana Sedláka. Můžete si koupit sběratelské bankovky „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“ a „World Bank of Wildlife Libuše a Jaromíra Knotkových“. Na podzimní výstavě bude podobný scénář, vedle bankovek si budete moci zakoupit známku veletrhu Sběratel s názvem „Sběratelé všech zemí spojte“.

Bude probíhat mnoho dalších doprovodných akcí a představení jednotlivých firem. Můžete navštívit i konferenci zaměřenou na alternativní druhy investic - Trading Expo.

valecna-pohlednice

Otevírací hodiny a poplatek za vstup na veletrh Sběratel ?

pátek* 10 – 18 hodin

sobota: 10 – 17 hodin

* od 9 hodin vstup po zakoupení vstupenky pro obchodníky

Vstupné:

ženy zdarma!

mládež do 18 let zdarma

jednodenní 100 Kč

pro obchodníky 500 Kč

rakousko-valecna-pohlednice

Jaké sběratelské obory můžete očekávat na veletrhu Sběratel ?

Mezi zastoupenými sběratelskými obory jsou: Filatelie,Faleristika,Numismatika,Bibliofilie,Filokartie,Filumenie,Notafilie a Militarie.

Přesněji tyto sběratelské předměty: poštovní známky, celiny, historické pohlednice, mince, medaile a řády, bankovky, akcie, cenné papíry, investiční zlato a stříbro, drahé kameny, minerály, fosilie, šperky z přírodních materiálů, sportovní sběratelské karty, telefonní karty, filmové plakáty, historické reklamy, retro designové artefakty, literatura a příslušenství, ostatní sběratelství

postovni-znamka

Čím se jednotlivé sběratelské obory zabývají ?

Filatelie: sbírání a studium poštovních známek, celin, celistvostí, otisků poštovních razítek, poštovních nálepek, kolkové známky a signetam, a také pohlednic. Zabývá se vzhledem, výrobou a použitím známek a příslušenství v poštovním provozu. Známky lze sbírat podle námětu, podle státu nebo podle ročníku-emise. Cena známky se odvíjí od počtu vydaných kusů, emise, a dochované kvality. Například zda má známka originální lep na zadní straně.

Faleristika: obor úzce propojený s historií, věnuje se popisu a studiu historií řádů a vyznamenání. Zabývá se řády, medailemi, vyznamenáními, které jsou oficiální a udělené za zásluhy. Blízkým oborem faleristiky je Heraldika – nauka o znacích.

Numismatika: nebo chcete-li numizmatika, je obor zabývající se platidly. Hlavním obsahem je studium a sbírání mincí. Cena mince se odvíjí od toho z jakého kovu je zhotovena, jak je mince opotřebená a o jakou se jedná emisy. Papírovými bankovkami se zabývá samostatný obor Notafilie.

Bibliofilie: bibliofilství, lze říci knihomilství. Je oblast jak název napovídá zabývající se papírem, knihami, tiskem, textem, obrazem, grafikou, typografií a tak dále. Pojem znamená studium a sbírání krásných knih a tisků. To co lze definovat jednotou textu, obrazu, grafické úpravy a typografie, papíru, příp. vazby.

Filokartie: je sběratelský obor zabývající se kartičkami. Dnešním slovem pohlednicemi. Filokartie se tedy zabývá sbíráním a studiu pohlednic.

znamka-3K

Filumenie: se zabývá sbírání zápalkových nálepek, a s tím souvisejícího příslušenství. Dokumenty, stojánky na zápalky a všeho okolo zápalek.

Notafilie: je studium a sbírání bankovek - papírových platidel. Bankovky se sbírají podle vydaných emisí, podle území nebo států. Hlavní emise spojené s ČR jsou dle území Rakousko-Uhersko, založení Československa a následně vydané emise před a po druhé světové válce. Hodnota bankovky je určená nejen vzácností platidla, ale i dochovanou kvalitou každé jednotlivé bankovky.

Militarie: je obor, kdy sběratel studuje a sbírá předměty spojené s válkou, armádou a vojenskou tématikou. Většinou se jedná o zbraně, oblečení, odznaky a ocenění.

znamka-cesko

Návštěvu veletrhu Sběratel doporučujeme každému sběrateli !

mTrh.cz


Sledujte bazar mTrh:     bazar mtrh facebook follow button     bazar mtrh twitter follow button


Domů   Bazar  Reality   Návod

Copyright © 2020 Bazar: mTrh.cz, Česká republika

sharing button   sharing button