Jak inzerovat na webu mTrh. Nejčastější otázky a odpovědi spojené s inzercí.

Kdo jsme? Místo, kde se setkávají prodávající a kupující. Jsme tržiště bez provizí a bez poplatků. Nejsme prostředníkem. Poskytujeme pouze možnost setkání nabídky a poptávky.

Odmítnutí odpovědnosti: Informace obsažené na tomto portálu v žádném případě nepředstavují právní poradenství. Kterákoliv osoba, která má v úmyslu spoléhat na informace obsažené na těchto stránkách nebo je použít, je výhradně zodpovědná za nezávislé ověření informací a získání nezávislých odborných rad, pokud je to požadováno.

Pokud chcete zveřejnit inzerát nebo nakoupit položku je nutné se zaregistrovat. Registrací se zavazujete k dodržování platných zákonů, pravidel a dobrých mravů. Poskytujeme prostor k inzerci a prodeji zboží. Nekontrolujeme prodávané předměty nebo chování prodejců a kupujících. Dbejte proto na zásady bezpečného obchodování. Vždy přemýšlejte a prověřujte než budete nakupovat. Pokud Vám prodávající nabízí nový mobil za třetinu ceny, není to podezřelé ? Když ve výkupu v běžném obchodě by prodávající okamžitě dostal vyšší cenu a peníze na ruku.

Proč neexistuje více kategorií ? U nás má důležitou funkci vyhledávání. Umožňujeme hledat text v názvu aukce a současně v textu popisu předmětu. Hledání ve dvou textových polích současně považujeme za dostatečně přesné a věříme, že je to vhodnější způsob než procházet mnoho stránek. Své vyhledávání můžete velmi snadno a přesně vymezit. Vyhledávač nic neučíme, prostě hledá to co vy zapíšete do kolonky. Prodávajícím doporučujeme do textu psát město, a základní popis, klíčové slovo, které charakterizuje zboží. Informaci, kterou může kupující hledat. Tím usnadníte zájemcům najít právě vaše zboží nebo inzerát. Do inzerátu neuvádějte údaje, které nechcete zveřejnit. Inzerát lze okamžitě deaktivovat v náhledu inzerátu.

Pouze registrovaný uživatel může vystavit položku, přihazovat v aukcích nebo zaslat zprávu prodávajícímu.

Uživatel smí vystavit pouze běžné množství položek. Nedovolujeme jednomu uživateli vystavovat desítky položek. Tyto stránky se zaměřují na inzerci pro běžné uživatele. Nevystavujte stejnou položku několikrát.

mTrh je ideálním místem například pro sběratelskou, nebo výměnou činnost. Tedy činnosti, kterou nejsou provozovány za účelem zisku.

V případě zakoupení položky, před zaplacením vždy s prodávajícím komunikujte. To je důležitý krok jak se vyhnout podvodu.

Prodávající má možnost vystavit předmět za fixní cenu nebo vystavit předmět v aukci s přihazováním.

Předpokládáme, že prodávající a kupující spolu budou komunikovat. Proto zájemce / kupující může kdykoli prodávajícímu zaslat zprávu. Zprávy mohou zasílat pouze registrovaní uživatelé, pokud nejste registrovaní nemáte možnost prodávajícímu poslat zprávu.

Email adresy nejsou volně viditelné. Posílání zpráv se provádí prostřednictvím systému.

O co se kupující a prodávající musí postarat sám ? Pro malé obchodníky je nutnost pochopit, že veškeré doklady si musí zajistit sami /podobně jako u jiných internetových služeb/. Záznamy o položkách mažeme ze systému po 5 dnech od ukončení inzerce. Na obchodech se nepodílíme, nemáme z něj provizi. Jsme jen "tržnice", kde se prodávající a kupující setkávají. Tuto službu zdarma lze přirovnat k inzerci jakou je inzertní tabule v obchodním centru. Neposkytování dokladů je možná nepříjemnost, ale máte k dispozici výpisy pohybu na svém účtu. Plus doklad o odeslání zboží. Můžete si také uložit html stránku s aukcí jako podpůrný doklad. Opakujeme, jako prodejce máte povinnost dodržovat platné zákony a přiznávat příjem z prodeje.

Co děláme s email adresami ? Email adresy jsou uložené v databázi. Email adresy nejsou na webu viditelné. Odesílatel zprávy nevidí email adresu uživatele, na kterou zprávu píše. Ale příjemce zprávy uvidí, kdo mu zprávu odeslal. Pokud vám tedy přijde od některého uživatele zpráva, a nechcete s daným uživatelem komunikovat, neodpovídejte na tyto zprávy. Odesílatel se tak nedozví vaši email adresu.

Vložení inzerátu. Inzerát mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Nejprve vkládáte text inzerátu, a následně po uložení inzerátu lze přiložit fotografie. Pokud má fotografie více než 300 kB bude automaticky zmenšena. Počet inzerátů jednoho uživatele je omezen. Počet přiložených fotografií u inzerce je také omezen.

Inzeráty po smazání z databáze neukládáme ani nezálohujeme. Po smazání již nejsou za žádných okolností dostupné.

Email adresy uživatelů neposkytujeme. Nepište dotazy s požadavkem na zaslání email adresy.

Neaktivní uživatele po určité době mažeme z databáze.

Automatické prodlužování platnosti inzerátů není dostupné. Chceme mít vždy aktuální obsah. A jen sám uživatel ví, zda chce předmět znovu prodat nebo má dovolenou a nemůže se zájemci komunikovat. Znovu vystavení inzerátu zabere pár okamžiků, když máte uložené podklady.

Topování nebo tučné zvýraznění inzerátu není dostupné. Prodávajícím doporučujeme zvolit správný popis a pochopit funkci vyhledávání.

Pro prodávající. Pokud neprodáte položku za 5 dní pravděpodobně musíte snížit cenu nebo vylepšit popis a informace o produktu. Pokud prodej neproběhl, ale přesto vás oslovilo několik lidí s otázkou na zboží, znamená to, že vaše inzerce byla úspěšná a dala vám vodítko jaký další krok k úspěšnému prodeji musíte udělat.

Pokud máte podezření nebo dokonce jistotu, že prodejce nebo kupující postupuje proti dobrým mravům nebo porušuje zákon, prosím zašlete nám zprávu s informacemi a s odkazem na aukci, nebo jméno uživatele. Lze napsat zprávu i na Facebook stránku mTrh. Aukci smažeme nebo se zeptáme prodávajícího na vysvětlení. Reagovat se snažíme v nejkratší možné době.

V systému jsou nastavena automatická omezení, která odráží popsaná pravidla. Nepopisujeme kompletní nastavení. Pokud něco nejde tak to nejde, protože daná funkce není k dispozici nebo je omezená. Pokud Vám některá funkce chybí a chcete ji zavést, napište nám. Vaše přání posoudíme.

GDPR. Svoji registraci můžete kdykoli zrušit ve svém profilu. Tím bez prodlevy smažete i veškerá data ze systému. Pokud máte zájem o informace, které jsou spojené s vaším účtem je nutné o tyto informace požádat z email adresy, kterou jste použili při registraci. Informace, které vám následně zašleme jsou informace, které jsou viditelné ve vašem profilu. K žádným dalším údajům o vaší osobě nemáme přístup a nesbíráme je. Jedinou informací, kterou nevidíte ve svém profilu je IP adresa spojená s vaším účtem. Informaci o IP adrese vám můžeme zaslat, ale nevidíme v této žádosti žádný přínos. Doporučujeme Vám využít jakýkoli volně dostupný internet nástroj, který zobrazí vaši aktuální IP adresu. IP adresa je zákonem považována za osobní údaj. Uživatelům kteří vědí co je IP adresa a tento odstavec nepovažují za podstatný se omlouváme. Bez ohledu na tento text vyhovíme vaší žádosti o informace v rozsahu platného zákona.

Údaje, které získáme vaší registrací s nikým nesdílíme. Nesdílíme je s žádnou firmou, ani nejsou sdílené v rámci portálu ve více databázích. Jsou určené jen k přihlášení na webové stránky.

Firemní registrace. Jste firma a chcete prodávat na webu mTrh ? Chcete, aby vaše aukce směla být zároveň reklamou na vaši firmu ? V případě zájmu nám napište. I pro firemní registraci platí, že si neúčtujeme provize z prodeje. Firemní registrace je zpoplatněná a je založena na principu placené reklamy.

Reality

V inzerátu zvolte zda chcete u nemovitosti zobrazit email adresu nebo ji chcete nechat skrytou. Pokud zvolíte kontakt nezobrazovat zájemce vám může zaslat zprávu prostřednictvím systému. Neuvidí vaši email adresu. Tuto možnost doporučujeme. Vaši email adresu nikdo nezneužije. Protože nebude zobrazena.

I pro realitní inzerci platí, do inzerátu zapisujte pouze údaje, které zobrazit chcete. Pokud nechcete u inzerátu zobrazit mapu, kde se nemovitost nachází, nezadávejte adresu nemovitosti.