Domů

Menu

Jak inzerovat na bazaru mTrh. Odpovědi na otázky spojené s aukcemi a inzercí

Kdo jsme? Jsme bazar, kde se setkávají prodávající a kupující. Jsme bazar bez provizí a bez poplatků. Nejsme prostředníkem. Poskytujeme pouze možnost setkání nabídky a poptávky.

Odmítnutí odpovědnosti: Informace obsažené na tomto portálu v žádném případě nepředstavují právní poradenství. Kterákoliv osoba, která má v úmyslu spoléhat na informace obsažené na těchto stránkách nebo je použít, je výhradně zodpovědná za nezávislé ověření informací a získání nezávislých odborných rad, pokud je to požadováno.

Pokud chcete prodat zboží, zveřejnit inzerát, prodat v aukci nebo koupit položku je nutné se zaregistrovat. Registrací se zavazujete k dodržování platných zákonů, pravidel a dobrých mravů. Poskytujeme prostor k inzerci a prodeji zboží. Nekontrolujeme prodávané předměty nebo chování prodejců a kupujících. Dbejte proto na zásady bezpečného obchodování. Vždy přemýšlejte a prověřujte než budete nakupovat. Pokud Vám prodávající nabízí nový mobil za třetinu ceny, není to podezřelé ? Když ve výkupu v běžném obchodě by prodávající okamžitě dostal vyšší cenu a peníze na ruku.

Proč neexistuje v bazaru více kategorií ? V internetovém bazaru má důležitou funkci vyhledávání. Umožňujeme hledat text v názvu aukce a současně v textu popisu předmětu. Hledání ve dvou textových polích současně považujeme za dostatečně přesné a věříme, že je to vhodnější způsob než procházet mnoho stránek. Své vyhledávání můžete velmi snadno a přesně vymezit. Vyhledávač nic neučíme, prostě hledá to co vy zapíšete do kolonky. Prodávajícím doporučujeme do textu psát město, a základní popis, klíčové slovo, které charakterizuje zboží. Informaci, kterou může kupující hledat. Tím usnadníte zájemcům najít právě vaše zboží nebo inzerát. Do inzerátu neuvádějte údaje, které nechcete zveřejnit. Inzerát lze okamžitě deaktivovat v náhledu inzerátu. V případě zájmu vytvoříme jakoukoli novou kategorii. Kategorie bazaru může být pojmenovaná i podle názvu vašeho eshop.

Pouze registrovaný uživatel může prodat zboží, vystavit položku, přihazovat v aukcích nebo zaslat zprávu prodávajícímu. Prodej v aukci nebo přes inzerát v bazaru a inzertním webu mTrh.cz je snadné.

Uživatel bazaru smí vystavit pouze běžné množství položek. Nedovolujeme jednomu uživateli vystavovat desítky položek. Tyto stránky se zaměřují na inzerci pro běžné uživatele. Nevystavujte stejnou položku několikrát. využijte možnost vystavit větší počet stejného zboží v jednom inzerátu. Zadejte do inzerátu počet kusů, které prodáváte.

Bzar mTrh je ideálním místem například pro sběratelskou, nebo výměnou činnost. Tedy činnosti, kterou nejsou provozovány za účelem zisku.

V případě zakoupení položky, před zaplacením vždy s prodávajícím komunikujte. To je důležitý krok jak se vyhnout podvodu.

Prodávající má možnost prodat zboží za fixní cenu nebo vystavit zboží v aukci s přihazováním.

Předpokládáme, že prodávající a kupující spolu budou komunikovat. Proto zájemce / kupující může kdykoli prodávajícímu zaslat zprávu. Zprávy mohou zasílat pouze registrovaní uživatelé, pokud nejste registrovaní nemáte možnost prodávajícímu poslat zprávu.

Email adresy nejsou v systému uživatelům viditelné. Posílání zpráv se provádí prostřednictvím systému.

O co se kupující a prodávající musí postarat sám ? Pro malé obchodníky je nutnost pochopit, že veškeré doklady si musí zajistit sami /jako u podobných internetových bazarů/. Záznamy o položkách mažeme ze systému po 5 dnech od ukončení inzerce. Na obchodech se nepodílíme, nemáme z něj provizi. Jsme jen "bazar", kde se prodávající a kupující setkávají. Tuto službu zdarma lze přirovnat k inzerci jakou je inzertní tabule v obchodním centru. Neposkytování dokladů je možná nepříjemnost, ale máte k dispozici výpisy pohybu na svém účtu. Plus doklad o odeslání zboží. Můžete si také kdykoli uložit html stránku s internetovou aukci jako podpůrný doklad. Opakujeme, jako prodejce máte povinnost dodržovat platné zákony a přiznávat příjem z prodeje.

Co děláme s email adresami ? Email adresy jsou uložené v databázi bazaru. Email adresy nejsou na webu viditelné. Odesílatel zprávy nevidí email adresu uživatele, na kterou zprávu píše. Ale příjemce zprávy vidí, kdo mu zprávu odeslal. Pokud vám tedy přijde od některého uživatele zpráva, a nechcete s daným uživatelem komunikovat, neodpovídejte na tyto zprávy. Odesílatel se tak nedozví vaši email adresu.

Je ovšem slušností na zprávy odpovídat. Pokud nejsou obtěžujícího charakteru. Pokud vás některý uživatel obtěžuje , napište nám nejlépe zprávu na facebook stránku. Dokážeme situaci prověřit rychleji, než při email komunikaci.

Vložení inzerátu na stránky bazaru. Inzerát mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Nejprve vkládáte text inzerátu, a následně po uložení inzerátu lze přiložit fotografie. Pokud má fotografie více než 300 kB bude automaticky zmenšena. Počet inzerátů jednoho uživatele je omezen. Počet přiložených fotografií u inzerce je také omezen.

Inzeráty po smazání z databáze neukládáme ani nezálohujeme. Po smazání již nejsou za žádných okolností dostupné. Nežádejte o zaslání infromací nebo fotografií. Nejsme schopni vám vyhovět.

Email adresy uživatelů neposkytujeme. Nepište dotazy s požadavkem na zaslání email adresy uživatele. Před dokončením obchodu s kupujícím/ prodávajícím komunikujte. Pokud vám neodpovídá, je něco špatně. A v obchodu nepokračujte dokud se nespojíte a nedomluvíte.

Neaktivní uživatele po určité době mažeme z databáze. Do internetového bazaru je možné se kdykoli znovu zaregistrovat.

Automatické prodlužování platnosti inzerátů a aukcí v bazaru není dostupné. Chceme mít vždy aktuální obsah. A jen sám uživatel ví, zda chce předmět prodat znovu nebo má dovolenou a nemůže se zájemci komunikovat. Znovu vystavení inzerátu zabere pár okamžiků, když máte uložené podklady.

Topování nebo tučné zvýraznění inzerátu není dostupné. Prodávajícím doporučujeme zvolit správný popis v inzerátu a pochopit funkci vyhledávání.

Pro prodávající. Pokud neprodáte položku za 5 dní pravděpodobně musíte snížit cenu nebo vylepšit popis a informace o produktu. Pokud prodej neproběhl, ale přesto vás oslovilo několik lidí s otázkou na zboží, znamená to, že vaše inzerce byla úspěšná a dala vám vodítko jaký další krok k úspěšnému prodeji musíte udělat. Prodej předmětu podpoříte sdílením vašeho inzerátu na sociálních síťích.

Pokud máte podezření nebo dokonce jistotu, že prodejce nebo kupující postupuje proti dobrým mravům nebo porušuje zákon, prosím zašlete nám zprávu s informacemi a s odkazem na aukci, nebo jméno uživatele. Lze napsat zprávu i na Facebook stránku mTrh. Aukci smažeme nebo se zeptáme prodávajícího na vysvětlení. Reagovat se snažíme v nejkratší možné době.

V systému jsou nastavena automatická omezení, která odráží popsaná pravidla. Nepopisujeme kompletní nastavení. Pokud něco nejde tak to nejde, protože daná funkce není k dispozici nebo je omezená. Pokud Vám některá funkce chybí a chcete ji zavést, napište nám. Vaše přání posoudíme.

GDPR. Svoji registraci a údaje v systému bazaru můžete kdykoli zrušit ve svém profilu. Tím bez prodlevy smažete i veškerá data ze systému. Pokud máte zájem o informace, které jsou spojené s vaším účtem je nutné o tyto informace požádat z email adresy, kterou jste použili při registraci. Informace, které vám následně zašleme jsou informace, které jsou viditelné ve vašem profilu. K žádným dalším údajům o vaší osobě nemáme přístup a nesbíráme je. Jedinou informací, kterou nevidíte ve svém profilu je IP adresa spojená s vaším účtem. Informaci o IP adrese, která je uložená v systému vám můžeme zaslat. Ovšem IP adresa je přímo spojená s bodem, kde se připojujete na internet /například kavárna, škola, Praha nebo Brno/. Nevidíme v této žádosti žádný přínos. Bez ohledu na tento text vyhovíme vaší žádosti o informace v rozsahu platného zákona. Pokud chcete znát svoji aktuální IP adresu, doporučujeme Vám využít jakýkoli volně dostupný internet nástroj, který vaši aktuální IP adresu zobrazí. IP adresa je zákonem považována za osobní údaj. Uživatelům kteří vědí co je IP adresa a tento odstavec nepovažují za podstatný se omlouváme.

Údaje, které získáme vaší registrací s nikým nesdílíme. Nesdílíme je s žádnou firmou, ani nejsou sdílené v rámci bazaru ve více databázích. Údaje jsou určené jen k přihlášení na webové stránky.

Firemní registrace. Jste firma a chcete prodávat v bazaru mTrh ? Chcete, aby vaše inzerce směla být zároveň reklamou na vaši firmu ? V případě zájmu nám napište. I pro firemní registraci platí, že si neúčtujeme provize z prodeje. Firemní registrace je zpoplatněná a je založena na principu placené reklamy.

Prodej a nákup nemovitostí - reality

Inzerce realit je založená na nutné informaci o nemovitosti, kterou prodáváte. V inzerátu zvolte zda chcete u nemovitosti zobrazit email adresu nebo ji chcete nechat skrytou. Pokud zvolíte email kontakt nezobrazovat, zájemce vám může zaslat zprávu prostřednictvím systému. Zájemce o nemovitost neuvidí vaši email adresu. Tuto možnost doporučujeme. Vaši email adresu nikdo nezneužije. Protože nebude zobrazena.

I pro realitní inzerci platí, do inzerátu zapisujte pouze údaje, které zobrazit chcete. Pokud nechcete u inzerátu zobrazit mapu, kde se nemovitost nachází, nezadávejte adresu nemovitosti.


Sledujte bazar mTrh:     bazar mtrh facebook follow button     bazar mtrh twitter follow button


Domů   Bazar  Reality   Návod

Copyright © 2020 Bazar: mTrh.cz, Česká republika

sharing button   sharing button