Domů   Bazar   Reality   Návod  Blog

Blog bazaru mTrh: bazar, inzerce a aukce zdarma

Jaký iphone je nejlepší ? Porovnejte jednotlivé modely v článku Mobilní telefon iphone.

Hledáte informace o Inzertní server Bazoš ?

Předpověď počasí a jak vzniká počasí ? Jaké bude počasí ?

Jak prodávat reality, dům nebo byt ? Inzerce realit zdarma

Jak prodat v bazaru mobilní telefon ? bazar prodej mobilu

Kde v bazaru koupit fotopast a diskusní fóra. obsah: co je footpast a kde se poradit před nákupem co je fotopast - diskuse

Prodej zboží přes inzerát a nové trendy obsah: co je inzerát, a nové trendy bazarového prodeje Bezplatná inzerce

Kde se vzal Bazar ? obsah: co je a jak vznikl bazarový prodej co je Bazar ?

Pitná voda z kohoutku je luxus, který si zatím můžeme dovolit. obsah: voda, sucho, vedro, horko na padnutí, kdy začne pršet ? A co Voda ?

Moudra ze zajímavých knih. obsah: samé rady, které nemusíte poslouchat Moudra z knih

bazar inzerce

Nejen obchodem živ je člověk, i způsob jakým prodej probíhá je důležitý. Zde se podělíme se zážitky z praxe při bazar, inzerce a aukce zdarma na bazaru mTrh.

Nemáte rádi, když prodávajícímu pošlete zprávu a on neodpoví ? A naopak, když kupujícího vyzvete aby zaplatil nebo odpověděl na váš dotaz a on neodpovídá ? Takové situace nemá nikdo rád. Podívejte se na situaci z pohledu člověka, kterého oslovujete. Třeba nechce odpovědět, nebo jste položili otázku špatně, nebo jen nemá čas a odpoví za dva dni. Jsou lidé, kteří komunikují a reagují na zprávy během několika minut. Ale věřte, jsou i lidé kteří si email přečtou jedenkrát za týden. Nepovažují zprávy v email schránce za tak důležité, aby museli odpovídat každý den. Protože pokud je záležitost urgentní, týká se většinou vašeho blízkého okruhu lidí, rodiny, přátel nebo práce. A tito lidé vám mohou přímo zavolat bez posílání email zpráv.

Jak komunikovat při prodeji nebo nakupování zboží ?

Komunikace je důležitá. Pokud nedáte druhé straně jasnou informaci, bude cítit prostor k vyjednávání. Pokud chcete vyjednávat o ceně nebo počtu zboží, pak jste na správné cestě mluvte obecně a naznačte že jste ochotni vyjednávat. Pokud máte jasnou představu o ceně, nebo vyjednávat nechcete dejte jasnou informaci kupujícímu. Cena platí a prosím dodržte dohodu. Může se stát, že kupující změní názor a nebude chtít uzavřít dohodnutý obchod. Je to porušení pravidel a dobrých mravů. Ale opět se podívejte na situaci z pohledu kupujícího. Ke svému jednání má zcela jistě důvod. Důvody mohou být různé, ale pro vás jako prodávajícího nejsou podstatné.

Ať se ocitnete na straně kupujícího nebo prodávajícího a vznikne při obchodu neshoda. Ujasněte si především co chcete vy, co požadujete. Tuto informaci jasně předejte druhé straně. A dále situaci neřešte. Skutečně se nevyplatí diskutovat a dohadovat se přes několik zpráv, co je správně a co chcete. To je skutečná ztráta času. Do hlavy druhého nevidíte. Stejně jako neznáte jeho důvody. Pokud obchod nedopadne k vaší spokojenosti dbejte minimálně a bezpečnost.

Hlídejte si zboží a peníze. Při převodu peněz zcela určitě nepřevádějte transakce tak, že neuvidíte komu peníze posíláte. Při posílání zboží - prostě neposílejte na dobírku, a posílejte zásilku vždy doporučeně s potvrzením. Je méně pravděpodobné, že lidé selžou při obchodu pokud vědí, že znáte jejich bankovní účet nebo adresu. Pokud má policie tyto údaje pak i drobné podvody lze řešit. Přečtěte si návod bazar mTrh jak správně obchodovat.

Říká se darovanému koni na zuby nekoukej. Toto pořekadlo platí po staletí. Při obchodu se raději dívejte co nakupujete a přečtěte si podrobný popis případně požádejte prodávajícího o další informace. Je velmi trapné, když chcete reklamovat zboží a prodávající vám jasným důkazem doloží, že jste koupili to co on inzeroval. A nemá v úmyslu vám vrátit peníze. Je rozdíl pokud nakupujete bazarové zboží nebo nakupujete v internetových obchodech zboží nové. Nové zboží v internetových obchodem můžete bez udání důvodu vrátit. Při prodeji zboží mezi lidmi nemusí být situace jednoznačná. Proto přidáme další pořekadlo dvakrát měř a jednou řež. V obchodě jistě platí, že posoudit koupi a zboží se vyplatí a předejde se překvapení.

Závěrem lze říci. Prodávejte pouze zboží, které prodat chcete a vystavte jej za cenu, kterou požadujete nebo jste ochotni přijmout a uzavřít obchod. A vy kupující nepřihazujte nebo nekupujte zbboží, za které nechcete zaplatit požadovanou cenou. Smlouvat o cenu po ukončení aukce není vhodné, a ani slušné. Přejeme příjemné obchodování na mTrh.


Bazar mTrh.cz využívá soubory cookie. Cookies používáme jen pro technické zabezpečení stránek. Nesbíráme údaje za reklamním účelem.

Napište nám:

url:

Sledujte nás


Domů  Bazar  Reality  Návod  Blog  O nás 

Copyright © 2019 Bazar: mTrh.cz, Česká republika