Domů

Menu

Bazos: inzertní web nebo internetový bazar ?

Kdokoli může zdarma vložit inzerát na server Bazos.cz, a po dobu 50 dní inzerovat zboží nebo službu. Podmínkou je splnit podmínky pro inzerci. Vložit inzerát lze snadno prostřednictvím webových stránek bazos na odkaze přidat inzerát. Nebo prostřednictvím aplikace pro mobilní telefony. Průvodce vložení nového inzerátu vás provede jednotlivými kroky. Je to snadné. Nejprve vyberete zboží - kategorii, v které chcete inzerovat. Nabídka kategorií je široká. Od aut, zvířat, oblečení, reality až po vstupenky na kulturní akce. Podrobněji později....začneme od začátku.

iphone-mobil-bazar

Historie bazaru bazos : od blogu po největší bazar v Česku

Zakladatel a majitel inzertního webu je pan Radim Smička. Bazoš-informace: Historie bazoše je tedy přímo spojená s jeho osobou. Úplným začátkem byl server o počítačovém hardwaru s názvem Rafs.cz, který předcházel veškerým bazos aktivitám. V té době zakladatel pan Smička pracoval v bance, v IT oddělení. Slovy pana Smičky: v roce 2003 mě přátelé přesvědčili, že přidat bazar pro počítačové díly k serveru o hardwaru je dobrý krok. Bazar následně rostl tak rychle, že na nic jiného již nezbýval čas. Rozhodnutí to bylo více než správné. Od roku 2005 to byla práce na plný úvazek. S přibývajícím počtem návštěvníků, bazos přidával další kategorie, a tím získával další a další pravidelné uživatele.

inzertní server bazos: chceme, aby si lidé rychle vyhledali inzerát se zbožím, které hledají

Tímto vyjádřením pan Smička nastavil pravidla, a odřízl eshopy a internetové obchody od inzerce na webu. Vyjímku tvoří auto bazary a realitní agentury, které mají zpřístupněnou i API pro hromadné vkládání inzerátů.

Bazos poskytuje svoje služby hlavně v Česku /bazos.cz/ a na Slovensku /bazos.sk/. Kde je jasnou jedničkou. Dalšími zeměmi, kde bazos začal rozvíjet své aktivity jsou Rakousko /bazos.at/ a Polsko /bazos.pl/.

Vzorem pro bazos byl: americký Craigslist, inzertní server, který má ve Spojených státech podobnou návštěvnost jako Ebay. Craigslist má vzhledově zastaralou grafiku a zdrojem příjmu je placená inzerce v sekci práce, pro některé města.

Hlavním zdrojem příjmu jsou peníze z prodeje reklamy. Zejména prodeje zvýhodnění / topování inzerátů uživatelů. Tento příjem tvoří kolem 65 procent celkových tržeb. Roční obrat v roce 2013 činil 40 mil. Kč. V roce 2018 roční obrat dosáhl již 80 mil. Kč.

Zajímavost: pan Radim Smička napsal v roce 2004 knihu zabývající se SEO optimalizací webových stránek. Kniha byla v prodeji v knihkupectví Jasminka. Toto knihkupectví založili v roce 1990 rodiče pana Smičky. Kniha je v současnosti zdarma ke stažení, a kromě optimalizace webových stránek uvádí i praktické příklady z přípravy a začátků inzertního serveru bazos. kniha o SEO a optimalizaci webových stránek

Firma bazos má 8 lidí starající se o chod webu /r.2018/.

bazos.cz má odhadem více než 200 tisíc návštěvníků každý den. Průměrně každý uživatel při jedné návštěvě prohlédne 8 stránek s inzeráty. Odhadovaná hodnota bazos.cz dle návštěvnosti webových stránek je více než 70 miliónu Kč /odhad, který neodráží tržní skutečnou hodnotu na základě tržeb a zisku/.

Zdroje o historii inzerce bazos.cz:

rozhovor s p. R.Smičkou na zajtra.sk

rozhovor s R.Smičkou na idnes.cz

rozhovor: vznik inzertního serveru Bazos

Nejnavštěvovanější stránky na inzertním webu bazos ?

Nejvíce navštěvovanou stránkou je sekce auto /38 procent/, další je kategorie zvířata /14 procent/, reality, domy, nábytek, reality, mobil, elektro, stroje /okolo 3 procent/.

bazar-inzerce-auto

Jaký je rozdíl mezi inzertním webem bazos a internetovým obchodem ? Odpověď na tuto otázku zároveň vysvětlí rozdíl mezi internetovým bazarem a internetovým obchodem.

Internetový bazar jako je například web mTrh.cz, kde lze prodat jakékoli zboží přes inzerát nebo i v aukci. Inzerce lidí, nebo malých firem. Lidé nabízejí zboží a služby pomocí inzerce ostatním lidem. Například použitý mobil iphone, nebo auto s najetými 30 tisíci kilometry. Inzerent v inzerátu popíše zboží nebo službu a stanoví cenu, za kterou je ochoten zboží prodat. Potenciální zájemce o zboží odpoví na inzerát a domluví se s prodávajícím na podmínkách. Domluva proběhne telefonicky nebo prostřednictvím email adresy. Inzertní web může, ale nemusí být zaměřený na určitý druh zboží. Inzertní web Bazos umožňuje inzerovat veškeré druhy zboží, od aut, použitých mobilů nebo dětského oblečení. Umožňuje inzerovat i pracovní nabídky. Takto funguje inzertní web bazos. Bazos je prostředníkem mezi prodávajícím a kupujícím. Inzertní web je nástroj k nabídce nebo chcete-li inzerci / reklamě zboží.

Naproti tomu internetový obchod je založen za účelem prodeje nového zboží /až na vyjímky/. Obchodní firma nabízí zboží lidem. Lidé v případě zájmu kontaktují přímo obchodní firmu. Internetový obchod může mít více poboček. Může mít i více webových stránek / firem, které spolupracují. Jedním z největších internetových obchodů je firma Mall.

auto-bazar-inzerce

Co potřebujete pro vložení inzerátu na web bazos ?

1/jako první budete potřebovat počítač nebo mobil s internetem, aby jste mohli navštívit stránky bazos2/ po pročtení pravidel a návodu, a po zvolení volby přidat inzerát musíte nejprve potvrdit zašktnutím políčka potvrdit, že rozumíte a souhlasíte s pravidly inzerce3/ následně zadáte své telefonní číslo a zvolíte odeslat /pro web v Česku lze ověřit pouze česká nebo slovenská telefonní čísla, pro web bazos v jiných zemích jsou povolená čísla dané země/4/ systém bazos vám zpětně zašle na váš mobilní telefon ověřovací kód, stanete se tímto ověřeným uživatelem5/ díky ověřovacímu kódu se můžete přihlásit do systému, vložit, upravovat nebo smazat inzerát z inzertního webu bazos6/ po ověření potřebujete mít k dispozici připojení k internetu, fotky a připravený text k popisu zboží, které nabízíte7/ vložili jste inzerát na web bazos8/ maximální platnost inzerátu jsou 2 měsíce, pak se ze systému maže

Důležité: ověření pomocí sms je zdarma, uživatel nic neplatí. Jako ověřený uživatel můžete dostávat upozornění na svoji email adresu o nových inzerátech ve zvolené kategorii.

Co se nesmí inzerovat na inzertním webu bazos ?

Nesmíte realizovat reklamu na firmu, zboží a nebo službu. Pokud chcete inzerovat firmu je nutné zaplatit za reklamu. Inzeráty a zboží a služby v nich inzerované musí být v souladu s platnými zákony České republiky.

Je povoleno inzerovat pouze zcela konkrétní zboží a služby. Tak aby zájemci věděli co kupují a nemohlo dojít k omylu z důvodu nejasného popisu zboží.

Jak odpovíte na inzerát na webu bazos ?

Jakmile najdete inzerát, který vás oslovil můžete oslovit inzerenta. U každého inzerátu je volba kontaktovat prodávajícího pomocí email adresy. Pro získání email adresy inzerenta je nutné vložit do systému své telefonní číslo a následně vám systém pomocí sms odešle ověřovací kód. Pomocí kódu se můžete přihlásit do systému a stanete se ověřeným uživatelem. A máte přístup k email adrese inzerenta.

Důležité: telefonní čísla nejsou na webu bazos viditelné, zobrazují se pouze údaje, které uvedete do inzerátu. Pokud do textu inzerátu vložíte svoji email adresu, pak vás může kontaktovat kdokoli, kdo navštíví web bazos. Kdokoli, nejen ověřený uživatel.

audi-prodej-bazar

Jak funguje funkce vyhledávání na webu bazos ?

Inzeráty jsou začleněné do kategorií. Ve skutečnosti každá kategorie vyhlíží a chová se jako samostatný web. A vy mezi inzertními stránkami - kategoriemi můžete přepínat v horním menu. To je důležitá informace: pokud máte vybranou kategorii oblečení a zadáte hledat iphone. Pak vám vyhledávání nenajde inzeráty s telefonem iphone. Důvodem je, že jste v kategorii oblečení. Databáze inzeráty jsou oddělené. Systém vám zobrazí pouze placené reklamní inzeráty na prodej iphone mobilů. Reklama je propojená do všech kategorií inzerce.

Prohledání v kategorii vkládáte text-popis zboží. Máte také možnost hledat pomocí okruhu inzerujících ve vašem okolí. Zadáte své PSČ a zvolíte okruh, například 20 km. Vyhledávání vám zobrazí inzeráty z dané kategorie v okruhu 20 km. Samozřejmostí je omezení vyhledávání podle minimální a maximální ceny.

iphone-bazar-mobil

Vzhled a informace v inzerátu na webu bazos

V přehledu inzerátů vidíte u každého předmětu zmenšenou fotku a krátký popis včetně ceny. Vidíte lokalitu, kdo inzeruje a počítadlo kolikrát byl inzerát zobrazen. Kolik zájemců si inzerát přečetlo. Podstatný údaj je také datum vložení. Staré inzeráty systém automaticky maže po 2 měsících.

Po otevření inzerátu systém zobrazí podrobný popis, všechny přiložené fotografie a informace o inzerentovi. V náhledu si můžete nechat zobrazit všechny inzeráty prodávajícího, můžete inzerát přidat mezi své oblíbené inzeráty nebo naopak označit inzerát za nevhodný.

U každého inzerátu je možnost inzerát sdílet, vytisknout nebo poslat inzerát na email. Tyto funkce jsou dostupné pouze pro ověřené uživatele.

Bazos má dva druhy zobrazení. Běžné pro počítače, a nebo si můžete zvolit mobilní verzi. Mobilní verze bazos je upravená pro rozlišení mobilního telefonu. Obsahuje stejné funkce a údaje jako verze pro počítače.

U většiny inzerátů se v dolní části objevují podobné inzeráty nebo placená reklama. Reklamní inzeráty jsou označené popiskem reklama.

Důležité: řazení inzerátů v kategorii závisí na zadání požadavků do vyhledávní. Pokud chcete, aby se váš inzerát objevil na první straně lze zaplatit tak zvané topování. Topované inzeráty jsou označené červeným popiskem top.

kocka-zvirata-inzerce

Co je topování inzerátu na inzertním webu bazos ?

Topování je funkce, kdy zaplatíte za zvýhodnění inzerátu a bazos váš inzerát posune v přehledu inzerátů na vyšší pozici. Nezřídka je v některých kategoriích více než mnoho topovaných / zvýhodněných inzerátů.

Pokud chcete zvýhodnit - topovat svůj inzerát musíte si zakoupit poukázku. Cena jedné poukázky závisí na způsobu platby. Pokud platíte mobile přes sms, zaplatíte 59 Kč /r.2019/, pokud platíte platební karotu zaplatíte 39 Kč /r.2019/. Pokud platíte přes aplikaci android nebo ios zaplatíte cenu 49 Kč /r.2019/. Platnost poukázky je 6 měsíců od data zakoupení.

Důležité: v případě nejasností po provedení platby můžete kontaktovat podporu webu bazos. doporučujeme před provedením platby pochopit souvislost mezi zadaným telefonním číslem, ověřením před vložením inzerátu, a platbou za topování inzerátu.

Po přihlášení do systému můžete volbou u svého inzerátu inzerát smazat, upravit nebo topovat - zvýhodnit. Pokud za topování zaplatíte, inzerát nemažte a zvolte volbu topovat.

Topováním neprodlužujete délku platnosti inzerátu. Maximální doba zobrazení inzerátu na webu bazos je stále 2 měsíce.

Topováním pouze posouváte svůj inzerát v seznamu inzerátu směrem nahoru, k prvnímu místu. Zvýhoňovat lze stejný inzerát vícekrát. Ovšem při každém dalším topování stejného inzerátu je kratší doba po kterou inzerát posouváte v seznamu nahoru. Čím vícekrát inzerát topujete tím se snižuje počet dní po které poukázka na zvýhodnění platí. První topování posune inzerát po dobu 7 dní, naproti tomu pátá poukázka zvýhodňuje inzerát již jen po dobu 3 dnů. Maximální počet topování je 21.

Topovaný inzerát je zobrazen vždy před inzerátem, který není zvýhodněn. Vzhledem k tomu, že kupující obvykle prochází více inzerátů než se rozhodnou je výhodnější topovat jedenkrát, nebo dvakrát a inzerát obnovovat. Čím starší inzerát tím je blíže ke konci seznamu.

Důležité: pokud chcete prodat rychle zvolte jako svoji lokaci velké město do kterého jste ochotni v případě zájmu kupujícího přijet. POkud jste z Prahy a prodáváte iphone topování není nutné. Stačí zadat odpovídající cenu.

Další funkce inzertního webu bazos

Mobilní aplikace: tak jako většina inzertních portálů, i bazos nabízí stažení aplikace do vašeho mobilního telefonu iphone nebo samsung. Kdispozici je verze pro androing i Ios.

Hromadné nahrávání: pro nahrávání inzerátů realit existuje možnost použití API. Při dodržení formátu, lze nahrávat inzeráty hromadně. Tato fnkce je dostupná pouze pro inzerci na webu reality bazos. Hromadné nahrávání inzerátů je zpoplatněné.

Každý inzerát lze upravit, topovat nebo smazat. Pro tuto funkci musíte zdat heslo související s inzerátem. POkud jste heslo zapoměli je nutné kontaktovat podporu bazos. Inzerát vám sami vymažou.

Vyhledávání: před slovo, které chcete z vyhledávání vyloučit dejte znak minus, pokud chcete hledat přesný výraz dejte slovo do uvozovek.

Hodnocení inzerujících: u každého inzerátu můžete inzeretna ohodnotit. Hodnocení bazos ukládá do své databáze. Hodnotit lze prodávajícího i kupujícího a své hodnocení můžete vzít zpět/ vymazat. Obecně platí pokud chcete dlouhodobě inzerovat postupně nasbíráte dostatek kladných hodnocení a tím vaše osoba získává kladné body.

RSS kanál: funkce je dostupná a lze sledovat nové inzeráty v určitých kategoriích. Ve většině kategoriích lze dostávat informaci o nových inzerátech na email adresu.

auto-bazar-veteran

Prodej na internetovém bazaru zdarma: bazar mTrh

Na internetu je mnoho inzertních webů a bazarů. V Česku působící to je ebay, aukro, hyperinzerce, avizo a samozřejmě bazar mTrh.cz. Každý z uvedených nabízí podobné služby a každý z nich má jinou grafiku, a jinou návštěvnost. Právě návštěvnost nejvíce ovlivňuje úspěšnost a rychlost prodeje použitého iphone nabo auta.

Když budeme porovnávat jednotlivé weby: funkce, návštěvnost a způsob zpoplatněníBazos je jednoznačnou jedničkou. Má nejvyšší návštěvnost a inzerovat lze zcela zdarma. Jedná se o inzerci pro lidi. Oproti tomu Aukro je aukční protál, kde lze prodávat jednu nebo více položek za pevně stanovenou cenu. Ale hlavní funkcní webu je prodej položek v aukci. Každý prodej je zpoplatněn. Aukro zpoplatňuje v některých případech i za vložení inzerce/ vystavení položky. Aukro je využívané drobnými obchodníky k prodeji zboží.

Co nabízí bazar mtrh ? Bazar mtrh nabízí funkce dostupné na bazos i na aukro. Prodat svůj iphone nebo auto můžete za pevně stanovenou cenu nebo i v aukci. Prodávat lze i více položek v jediném inzerátu. Kdy prodaný počet kusů se odečítá ze stavu na skladu. Prodej v aukci lze kombinovat s prodejem za cenu kup teď.

U internetového bazaru je velmi důležitá komunikace mezi prodávajícím a zájemcem o zboží. Tipy jak prodávat zboží přes inzerát. Komunikace souvisí přímo s bezpečností obchodu. Každý web řeší registraci podobným způsobem a s důrazem na bezpečnost. Bazos má velkou část příjmů přes topování inzerátů. Ověření inzerentů probíhá pomocí sms. A i odpověď na inzerát lze provést po ověření zájemce přes sms. Aukro požaduje provedení registrace.

Bazar mtrh poskytuje pouze možnost prodeje a nesbírá žádné údaje. Jediný nutný údaj pro vstup do systému je email adresa. Ta slouží pro vstup do systému. Jak probíhá komunikace ? Zájemce o zboží může prodávajícímu kdykoli poslat zprávu, ale zájemce nezná email adresu prodávajícího do doby než prodávající zájemci na zprávu neodpoví. Komunikace probíhá pomocí systému. Ale po ukončení úspěšné aukce /inzerce na bazaru mTrh , obdrží prodávající a kupující zprávu s kontaktními údaji výherce i prodávajícího pro dokončení obchodu.

Velmi důležitým faktorem je bezpečnost obchoduVe všech případech platí, údaje které zveřejníte v inzerátu jsou viditelné všem návštěvníkům. Druhým důležitým bodem je platba a předání zboží. Podvody bohužel jsou a budou. Každý z webů se snaží uživatelům vysvětlit, že bezpečnost je především v jejich rukou. Internetové bazary a aukční weby poskytují pouze nástroj k inzerci, ale nejsou schopni stoprocentně ověřit údaje a uživatele. Více v odstavci Podvody na inzertním webu bazos.

pes-inzerce-zvirata

Podvody na inzertním webu bazos

Podvody se bohužel na internetu odehrávají. A to všude tam kde lidé inzerují zboží. Buď úmyslně nebo i neúmyslně. Inzerující si musí uvědomit, že popis předmětu a fotografie musí být co nejvěrnější. Tak aby popisovali skutečný stav předmětu. Vyhnete se tím případných dohadů a reklamací.

Pokud jste obětí podvodu, nejprve se pokuste kontaktovat prodávajícího a dohodnout se na řešení situace. Pokud tato možnost selže, nezbývá než kontaktovat policii. Za tím ůčelem je nutné mít dostatek informací o předmětu koupě a prodávajícím. Doporučujeme si přečíst požadavky na podání trestního oznámení.

Důležité: podvodníkovi se vyhnete odpovědným přístupem před uzavřením obchodu. Měli by jste vědět od koho zboží kupujete, a ujistit se stavem zboží. V případě podvodu, by jste měli být schopni předat policii potřebné informace.

Tak jako u každého internetového prodeje je nutné dodržovat zásady bezpečného obchodování. Při nákupu přemýšlejte a pokud je to nutné žádejte osobní předání zboží. Při platbě předem plaťte převodem na účet se zapsanou poznámkou u převodu za jakým účelem peníze převádíte.

Podvodných nebo podezřelých inzerátů je na web uloženo každý den odhadem méně než jedno procento z celkového počtu. A tyto inzeráty se týmu bazos daří každý den pravidelně mazat. Velkou pomocí je nástroj pro upozornění na nevhodný inzerát. Každý návštěvník má možnost při čtení inzerátu označit inzerci jako nevhodnou a tým bazos inzerát bez prodlení prověří. Snaha je, aby doba zobrazení nevhodného, nebo podezřelého inzerátu byla co nejkratší.

Vyhýbejte se nesmyslně levnému zboží a ujistěte, že znáte přesný popis zboží a víte od koho nakupujete. Prověřte si další pomíky: inzerující by měl mít zboží okamžitě k dispozici. Vyhýbejte se přeprodejcům zboží, kteří nejprve dohodnou prodej a vyberou od vás peníze. A teprve po té zboží jinde sami koupí a přepošlou vám. U těchto inzerátů je neobvykle dlouhá doba doručení.

přejeme hezký den v bazaru mTrh


Sledujte bazar mTrh:     bazar mtrh facebook follow button     bazar mtrh twitter follow button


Domů   Bazar  Reality   Návod

Copyright © 2021 Bazar: mTrh.cz, Česká republika

sharing button   sharing button