Blog aukčního a inzertního webu mTrh

Nejen obchodem živ je člověk, i způsob jakým prodej probíhá je důležitý. Zde se podělíme se zážitky z praxe při inzerce a aukce zdarma na mTrh webu.

Nemáte rádi, když prodávajícímu pošlete zprávu a on neodpoví ? A naopak, když kupujícího vyzvete aby zaplatil nebo odpověděl na váš dotaz a on neodpovídá ? Takové situace nemá nikdo rád. Podívejte se na situaci z pohledu člověka, kterého oslovujete. Třeba nechce odpovědět, nebo jste položili otázku špatně, nebo jen nemá čas a odpoví za dva dni. Jsou lidé, kteří komunikují a reagují na zprávy během několika minut. Ale věřte, jsou i lidé kteří si email přečtou jedenkrát za týden. Nepovažují zprávy v email schránce za tak důležité, aby museli odpovídat každý den. Protože pokud je záležitost urgentní, týká se většinou vašeho blízkého okruhu lidí, rodiny, přátel nebo práce. A tito lidé vám mohou přímo zavolat bez posílání email zpráv.

Jak komunikovat při prodeji nebo nakupování zboží ?

Komunikace je důležitá. Pokud nedáte druhé straně jasnou informaci, bude cítit prostor k vyjednávání. Pokud chcete vyjednávat o ceně nebo počtu zboží, pak jste na správné cestě mluvte obecně a naznačte že jste ochotni vyjednávat. Pokud máte jasnou představu o ceně, nebo vyjednávat nechcete dejte jasnou informaci kupujícímu. Cena platí a prosím dodržte dohodu. Může se stát, že kupující změní názor a nebude chtít uzavřít dohodnutý obchod. Je to porušení pravidel a dobrých mravů. Ale opět se podívejte na situaci z pohledu kupujícího. Ke svému jednání má zcela jistě důvod. Důvody mohou být různé, ale pro vás jako prodávajícího nejsou podstatné.

Ať se ocitnete na straně kupujícího nebo prodávajícího a vznikne při obchodu neshoda. Ujasněte si především co chcete vy, co požadujete. Tuto informaci jasně předejte druhé straně. A dále situaci neřešte. Skutečně se nevyplatí diskutovat a dohadovat se přes několik zpráv, co je správně a co chcete. To je skutečná ztráta času. Do hlavy druhého nevidíte. Stejně jako neznáte jeho důvody. Pokud obchod nedopadne k vaší spokojenosti dbejte minimálně a bezpečnost.

Hlídejte si zboží a peníze. Při převodu peněz zcela určitě nepřevádějte transakce tak, že neuvidíte komu peníze posíláte. Při posílání zboží - prostě neposílejte na dobírku, a posílejte zásilku vždy doporučeně s potvrzením. Je méně pravděpodobné, že lidé selžou při obchodu pokud vědí, že znáte jejich bankovní účet nebo adresu. Pokud má policie tyto údaje pak i drobné podvody lze řešit. Přečtěte si návod mTrh jak správně obchodovat.

Říká se darovanému koni na zuby nekoukej. Toto pořekadlo platí po staletí. Při obchodu se raději dívejte co nakupujete a přečtěte si podrobný popis případně požádejte prodávajícího o další informace. Je velmi trapné, když chcete reklamovat zboží a prodávající vám jasným důkazem doloží, že jste koupili to co on inzeroval. A nemá v úmyslu vám vrátit peníze. Je rozdíl pokud nakupujete bazarové zboží nebo nakupujete v internetových obchodech zboží nové. Nové zboží v internetových obchodem můžete bez udání důvodu vrátit. Při prodeji zboží mezi lidmi nemusí být situace jednoznačná. Proto přidáme další pořekadlo dvakrát měř a jednou řež. V obchodě jistě platí, že posoudit koupi a zboží se vyplatí a předejde se překvapení.

Závěrem lze říci. Prodávejte pouze zboží, které prodat chcete a vystavte jej za cenu, kterou požadujete nebo jste ochotni přijmout a uzavřít obchod. A vy kupující nepřihazujte nebo nekupujte zbboží, za které nechcete zaplatit požadovanou cenou. Smlouvat o cenu po ukončení aukce není vhodné, a ani slušné. Přejeme příjemné obchodování na mTrh.

Kde koupit fotopast a diskusní fóra.

obsah: co je footpast a kde se poradit před nákupem co je fotopast - diskuse

Prodej zboží přes inzerát a nové trendy

obsah: co je inzerát, a nové trendy Bezplatná inzerce

Kde se vzal Bazar ?

obsah: co je a jak vznikl bazarový prodej co je Bazar ?

Pitná voda z kohoutku je luxus, který si zatím můžeme dovolit.

obsah: voda, sucho, vedro, horko na padnutí, kdy začne pršet ? A co Voda ?

Moudra ze zajímavých knih.

obsah: samé rady, které nemusíte poslouchat Moudra z knih